čtvrtek 2. června 2011

Policejní taktika

Zhruba před měsícem jsem zaznamenal v tisku zprávu o úpravě zákonu o silničním provozu. Dříve zavedená povinnost policie umístit informační tabuli o měření rychlosti radarem se ruší. Policisté prý budou měřit jen v místech, kde dochází k častým dopravním nehodám kvůli překročení povolené rychlosti a  takové místa bude vymezovat ředitelství dopravní policie... Právě proto aby nedocházelo jen k bezduchým vybírání peněz a buzeraci řidičů.
         Každý den dojíždím za prací za Prahu po dálnici D5 a řekl bych že ten úsek znám detailně, no v podstatě každou díru tam. A jaké bylo mé překvapení v úterý 31.dubna 11, když jsem před 8 ranní uháněl na místo výkonu povolání..?
         Před Benzinou v Rudné se na dálnici objevila přenosná značka omezení rychlosti na 100 km/h po 200 metrech další na 80 km/h.. Tipoval jsem práci na vozovce a tak jsem v už slušně zahuštěném provozu začal brzdit. Štosovalo se to tam v obou pruzích, někteří řidiči značky ignorovali a lepili se na ty nearogantní. Když jsem se ubezpečil že to do mne zezadu nikdo nepošle, začal jsem se rozhlížet proč to omezení. Nikde nic až asi za dalších 300 metrů policejní Transporter a družina rozcvičujících se dopraváků + rozložená trojnožka s radarem. Ani za dalších 500 m nic, jen značka rušící omezení rychlosti.. Takže jasná akce s jasným účelem, která naopak nehody mohla zapříčinit. Když jsem se odpoledne po 6 odpolední vracel domů, ještě měřili...
     Že naše "elity" říkají něco jiného než se děje si zvyknout nechci ale naučil jsem se ostražitosti. Obávám se ale, že se budu muset nad ránem chodit přesvědčovat, jestli v ulici kde jsem večer zaparkoval, policie neumístila zákazy zastavení a následně na auta i pokutové bloky.

Jezděte opatrně!

Žádné komentáře:

Okomentovat