Je pro mne zázrakem jaké informace dokážou upoutat pozornost novodobého člověka. Diskutuje se o blogu nezletilé dívky, zabývající se její společenským postavením, o tom kdo si olizuje botu v newyorském metru nebo o tom čí slepice napadly sousedovic psa. Současně s tím slyším nářky na to jak se máme špatně. Asi to nebude tak katastrofální, když se tolik pozornosti ubírá k nesmyslům výše zmíněných a ne k životním potřebám, k tomu jak by nám mohlo být lépe a co pro to udělat.
Začněte u sebe, právě Vaše pozornost může leccos změnit.
čtvrtek 2. června 2011
Kruhy v obilí a naše důvěřivost
Když jsem se nedávno bavil s kamarádem, ukázalo se že věří v mimozemské civilizace navštěvující Zemi v nejrůznějších formách UFO. Dost mě překvapilo, že na jejich účet připisuje i kruhy v obilí. To už má opravdu krok od připisování např. výskytu blesků bohům. Jeho nejsilnější argument byl, že nerozumí tomu, jak tak složité obrazce dokážou vytvořit a že je to naprosto nad lidské síly... Poo chvíli vytáhnul svůj dotykový mobil. Zeptal jsem se jestli rozumí tomu jak může tak malá věc dokázat tolik věcí.Odpověděl rázně, že je to jasný, jde prostě o procesor, desku a display.. nic složitého :)) A kruhy v obilí jsou proti tomu co?
Lidé mají rádi příběhy, provází je celý život :) Který je Váš nejoblíbenější?
Lidé mají rádi příběhy, provází je celý život :) Který je Váš nejoblíbenější?
Policejní taktika
Zhruba před měsícem jsem zaznamenal v tisku zprávu o úpravě zákonu o silničním provozu. Dříve zavedená povinnost policie umístit informační tabuli o měření rychlosti radarem se ruší. Policisté prý budou měřit jen v místech, kde dochází k častým dopravním nehodám kvůli překročení povolené rychlosti a takové místa bude vymezovat ředitelství dopravní policie... Právě proto aby nedocházelo jen k bezduchým vybírání peněz a buzeraci řidičů.
Každý den dojíždím za prací za Prahu po dálnici D5 a řekl bych že ten úsek znám detailně, no v podstatě každou díru tam. A jaké bylo mé překvapení v úterý 31.dubna 11, když jsem před 8 ranní uháněl na místo výkonu povolání..?
Před Benzinou v Rudné se na dálnici objevila přenosná značka omezení rychlosti na 100 km/h po 200 metrech další na 80 km/h.. Tipoval jsem práci na vozovce a tak jsem v už slušně zahuštěném provozu začal brzdit. Štosovalo se to tam v obou pruzích, někteří řidiči značky ignorovali a lepili se na ty nearogantní. Když jsem se ubezpečil že to do mne zezadu nikdo nepošle, začal jsem se rozhlížet proč to omezení. Nikde nic až asi za dalších 300 metrů policejní Transporter a družina rozcvičujících se dopraváků + rozložená trojnožka s radarem. Ani za dalších 500 m nic, jen značka rušící omezení rychlosti.. Takže jasná akce s jasným účelem, která naopak nehody mohla zapříčinit. Když jsem se odpoledne po 6 odpolední vracel domů, ještě měřili...
Že naše "elity" říkají něco jiného než se děje si zvyknout nechci ale naučil jsem se ostražitosti. Obávám se ale, že se budu muset nad ránem chodit přesvědčovat, jestli v ulici kde jsem večer zaparkoval, policie neumístila zákazy zastavení a následně na auta i pokutové bloky.
Jezděte opatrně!
Každý den dojíždím za prací za Prahu po dálnici D5 a řekl bych že ten úsek znám detailně, no v podstatě každou díru tam. A jaké bylo mé překvapení v úterý 31.dubna 11, když jsem před 8 ranní uháněl na místo výkonu povolání..?
Před Benzinou v Rudné se na dálnici objevila přenosná značka omezení rychlosti na 100 km/h po 200 metrech další na 80 km/h.. Tipoval jsem práci na vozovce a tak jsem v už slušně zahuštěném provozu začal brzdit. Štosovalo se to tam v obou pruzích, někteří řidiči značky ignorovali a lepili se na ty nearogantní. Když jsem se ubezpečil že to do mne zezadu nikdo nepošle, začal jsem se rozhlížet proč to omezení. Nikde nic až asi za dalších 300 metrů policejní Transporter a družina rozcvičujících se dopraváků + rozložená trojnožka s radarem. Ani za dalších 500 m nic, jen značka rušící omezení rychlosti.. Takže jasná akce s jasným účelem, která naopak nehody mohla zapříčinit. Když jsem se odpoledne po 6 odpolední vracel domů, ještě měřili...
Že naše "elity" říkají něco jiného než se děje si zvyknout nechci ale naučil jsem se ostražitosti. Obávám se ale, že se budu muset nad ránem chodit přesvědčovat, jestli v ulici kde jsem večer zaparkoval, policie neumístila zákazy zastavení a následně na auta i pokutové bloky.
Jezděte opatrně!
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)